حضور مدیرعامل شرکت سپنتا در برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (پویا)


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «علی ربیعی» در نشست انعقاد تفاهم‌نامه‌های کسب‌وکار و اشتغال پایدار (طرح تکاپو) که جمعه‌شب ۱۸ فروردین‌ماه با حضور وزیر ارتباطات و فنّاوری اطلاعات، استاندار یزد و جمعی از مسئولان استان در تالار اندیشۀ استانداری برگزار شد، دولت تدبیر و امید را دولتی همراه با عقلانیت و مدارا و دولتی کم‌صدا و پُرکار عنوان کرد.
وی بابیان اینکه در هفته‌های پایانی و منتهی به انتخابات ریاست جمهوری عده‌ای غیرمنصفانه به‌نقد دولت می‌پردازند، بیان کرد: این افراد به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در مردم هستند و لازم است دستاوردهای دولت یازدهم به اطلاع مردم برسد تا بدانند این دولت در چه شرایطی شروع به فعالیت کرد و اگر اقدامات دولت تدبیر و امید نبود اکنون وضع زندگی مردم چگونه بود.
ربیعی با اشاره به اینکه دولت قبل بیکاری تجمعی را برای مردم به ارمغان آورد، ادامه داد: در دولت گذشته قدرت خرید مردم ۳۰ درصد کاهش یافت و این در حالی است که در این دولت قدرت خرید مردم ۳۰ درصد افزایش‌یافته چراکه افزایش قدرت خرید مردم از اولویت‌های مهم و جدی دولت بوده است.


با حضور وزیر ارتباطات؛
برنامه های توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در حوزه ICT استان یزد آغاز شد
با حضور «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه های توسعه کسب و کار پایدار( تکاپو) در حوزه ICT استان یزد آغاز و ۲۶ تفاهم نامه مبنی بر سرمایه گذاری بخش خصوصی پیرامون این موضوع به امضا رسید.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سال گذشته سالی بود که دولت تدبیر و امید پس از سه سال که مشغول آواربرداری اقدامات دولت قبل بود به تعادل رسید و امسال سال شکوفایی و جهش است.
وی خاطرنشان کرد: این دولت در اخذ مالیات و تأمین اجتماعی بیشترین همکاری را با بخش صنعت و تولید داشته و ارزش دفترچه بیمه تأمین اجتماعی در دولت یازدهم ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.
ربیعی ادامه داد: در سال ۹۲ به مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی ۲۰ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت شد که این رقم در دولت یازدهم و در سال ۹۵ به ۴۲ هزار میلیارد تومان رسید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دستاوردهای دولت در بخش کشاورزی نیز گفت: شاهد اشتغال پایدار و تثبیت اشتغال در بخش کشاورزی در این دولت بودیم و درحالی‌که ۳ هزار میلیارد تومان گندم از کشاورزان در سال ۹۲ خریداری شد، این رقم در سال ۹۵ به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.
وی کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال به‌ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را از دیگر دستاوردهای مهم دولت دانست و بیان کرد: دولت تدبیر و امید برای سال ۹۶ شعار ” پیش به‌سوی یک‌میلیون شغل جدید ” را در دستور کار خود قرار داده و این در حالی است که در این دولت نرخ مشارکت مردم و بخش خصوصی در بخش تولید و صنعت علی‌رغم تمام تحریم‌ها و دشواری‌ها ۳ درصد افزایش‌یافته است.
ربیعی بابیان اینکه در استان یزد نیز با حمایت‌های استاندار و مقامات استان کارهای بسیار خوبی درزمینه ایجاد اشتغال انجام‌شده است، اظهار امیدواری کرد: نرخ بیکاری استان ۸ دهم درصد نسبت به سال گذشته بهبود یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود بابیان اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال رفع و ریشه‌کنی فقر به‌صورت عقلانی و منطقی است و از اقدامات فریبنده و ظاهرسازی به‌طورجدی پرهیزکرده است، گفت: امیدواریم مسیر عقلانیت، سخت‌کوشی و مدارا که در دولت تدبیر و امید موردتوجه قرار گرفت، سال‌های سال تداوم داشته باشد.
گفتنی است در این نشست ۲۶ سند همکاری در قالب تفاهم‌نامه‌های کسب‌وکار و اشتغال پایدار (طرح تکاپو) در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با عنوان ۷۰ پروژه به ارزش ریالی ۲۲۰۰ میلیارد ریال به امضا رسید که موجب ایجاد اشتغال ۶ هزار و ۶۴۹ شغل مستقیم در مدت ۲ سال در استان خواهد شد..